lørdag 3. august 2019

Sommerfestival 2019

Vi starter semesteret med årets sommerfestival i Trondheim!

Professores Boneca & Palma, on behalf of Mestre Maclau & GUC Trondheim are happy to invite to this year's Capoeira summerfestival!

Invited guests:
Mestre Maclau (GUC Oslo, Norway)
CM Rilene (Menino Quem Foi Seu Mestre, London)

REGISTRATION & INFO:
Price: 550
Registration form: https://forms.gle/oEytuU4yxVsejjXw8
Link to Facebook event for GUC Sommerfestival (click)

Accommodation: We also have a space or two for a tent in the garden, and our group members might have a sofa or two available, so make a post in the event, and we will try and organize.

PROGRAMME (still to be adjusted)
FRIDAY 16. AUGUST @DansiT & SVARTLAMON barnehage (STRANDVEIEN 33)
17.00 Registration
17.30 Training 1.5h @DansiT
19.15 RODA de abertura @BHG
20.30/21.00 done

SATURDAY 17. AUGUST @NTNUi Dragvoll Idrettsenter
10.00 Warm up
10.30 Training (1,5h)
12.00 RODA (0.5h)
12.30 - 13.15 BREAK
13.15  Music/talk
14.00 Training (2h)
16.00 RODA (1h)
17.00 done

19.00 FOOD, GRILLING, MUSIC & DANCE in the garden (and indoors) @Ludvig Daaes gate 25
Bring your on drinks and grill food - we provide oven baked potatoes and green salat mixes. Weather forecast looks fine - but bring an extra jumper... just in case. Open end.

SUNDAY 18. AUGUST Trondheim @ Svartlamon BHG/DansiT
10.30 Warm up and stretching, @BHG
11.00 Training (1,5h) @DansiT
12.30 RODA (0.5h)
13.00 - 13.30 BREAK
13.30 Training (1.5h) @DansiT
15.00 RODA @BHG
16.30 done

IN CASE OF NICE WEATHER SATURDAY/SUNDAY:
- RODA @Nice location
- Bathing @Korsvika or @Sjøbadet

fredag 2. august 2019

HØST semester 2019

NORSK | Hei, og velkommen til nytt semester!  (for ENGLISH please read NTNUi post from 1st August)


Nybegynnere er alltid velkommen på trening! Torsdager legges opp for basistrening med grunnleggende bevegelser, mens de andre treningene tilpasses til nivå for både nybegynnere og videregående.

Første trening er mandag 12. august 2019

CAPOEIRA INTRO kurs: MANDAG 26. august - FREDAG 6.9. 
- til vanlig treningstid på vanlig treningssted - OBS: ingen trening/roda på fredag 30.8.,
MEN blir med på fredag 6.9. - og deretter! : ) Følg facebook grupper for oppdateringer

Treningstider: 
Mandager (felles) 2030-22 - DansiT, Svartlamon
Onsdager (felles) 1900-21 - DansiT, Svartlamon

Fredag (ca. annenhver) - RODA/MUSIKK 1730-20 & social stuff- Svartlamon Barnehage - ved siden av DansiT (Strandveien 33)
NB: Vi setter opp plan og annonserer hvilke fredager det blir! Følg med på vår facebook-gruppe.

NB: NYBEGYNNER er anbefalt å bli med på både introkurs (torsdager ved starten av semester), vanlig trening (man. og/eller onsdag) og fredags-roda (hver 2. uke) rett fra starten! : )


- Friday RODA @Svartlamon barnehage in January 2019 -




Upcoming events in 2019 and 2020

TRONDHEIM | Summerfestival in Trondheim - Mid August (16.-18.8.2019) - (follow the link)
Yet a great opportunity to meet Capoeiristas from Norway and Europe. 

OSLO | GUC Batizado (25.-27.10.2019) - follow the link
Yet a great opportunity to get to know the whole group and enjoy capoeira environment in Norway with guests from Europe.
- Gruppebildet fra GUC Batizado i Trondhiem 2018 -



- Visiting a Capoeira workshop in Berlin in January 2019 (hosted by Contra Mestre Ganso - Preservacao da Mandinga) -